Ђачки парламент

Ђачки парламент је законом загарантована институција, која ученицима омогућава демократски начин удруживања ради заступања интереса свих ученика у школи, као и учешће ученика у доношењу одлука које се њих непосредно тичу. Ученички парламент, између осталог, даје мишљења и предлоге стручним органима школе, Школском одбору, Савету родитеља и директору о правилима понашања у школи, годишњем програму рада, школском развојном плану, слободним и ваннаставним активностима, учешћу на спортским и другим такмичењима и организацији свих манифестација ученика у школи и ван ње.

Парламент чине по два представника из сваког одељења 7. и 8. разреда. Представнике може да изабере одељењска заједница, гласањем или на други начин. Представници одељења у Парламенту треба активно и одговорно да заступају ученичке предлоге, мишљења и жеље и пружају повратну информацију своме одељењу.

Додатна подршка школама у превенцији ширења епидемије – филм, информација и контакти
Читалачка значка

Обавештавамо ученике који су се на почетку ове школске године пријавили за учешће у манифестацији „Читалачка значка“, да смо управо добили допис

За нашу Милицу