Обавештење о националној платформи „Чувам те“

Обавештавамо Вас да Национална платформа „Чувам те“, која представља прву националну платформу за превенцију и заштиту од насиља у школама у Србији, почиње са радом.
Национална платформа има за циљ координицију и јачање интерсекторске сарадње свих надлежних институција у борби против насиља. Поред вршњачког насиља које је у фокусу ове платформе, она представља и алат који ће нам помоћи у борби против насиља према свим запосленима у установама образовања и васпитања широм Србије.
На Националној платформи „Чувам те“ налазе се и сегменти које се односе на информисање и едукацију.
У оквиру сегмента информисања могу се пронаћи информације о облицима насиља, препознавању и поступању у случајевима насиља, злостављања и занемаривања у складу са званичним процедурама надлежних ресора.

На платформи ће се континуирано објављивати едукативни материјали из области превенције и заштите од насиља.
Едукативни садржаји су намењени свим родитељима, наставницима и ученицима.
Ученици ће обуке похађати самостално, али уз претходну сагласност родитеља или старатеља, у складу са Законом о заштити података о личности.
Трећи део платформе који се односи на пријављивање насиља .

Националној платформи „Чувам те“ можете приступити на домену: cuvamte.gov.rs.