„Шта детету треба да расте до неба?“ – активности за време трајања Дечије недеље

ПОНЕДЕЉАК 3.9.2022.

*ИМАМ ПРАВО ДА ЗНАМ СВОЈА ПРАВА

„БУКВАР ДЕЧЈИХ ПРАВА“

*Израда плаката (током трајања Дечје недеље).

*Пријем првака у Дечји савез.

Носиоци реализације: учитељи и ученици, библиотекарка и ученици.

Активност (ученици млађих разреда): Учитељи су са својим ученицима читали и анализирали књигу „Буквар дечјих права“ Љубивоја Ршумовића. Ученици су имали прилику да одгледају одломак преко пројектора   https://www.youtube.com/watch?v=anAoqLrSbik

Започета је израда плаката на тему која траје током целе недеље и по завршетку свако одељење излаже плакат у холу испред учионице.

Прваци се учлањују у Дечији савез уз добродошлицу. У част првака ученици 3/5 приредили су пригодну приредбу која је изведена у 13 сати  у свечаној сали.

*КОНВЕНЦИЈА О ПРАВИМА ДЕЦЕ

Започета израда плаката у старијим разредима.

Носиоци реализације: одељенске старешине, наставници историје и грађанског васпитања.

Активност (ученици старијих разреда)

Обављен разговор о дечијим правима на часовима.Дискусија.

УТОРАК  4.10.2022.

*ИМАМО ПРАВО НА УМЕТНОСТ

Изложба дечијих радова на тему „Деца имају права“ и „Ја и свет око мене“.Ученици од 1.до 8. разреда су сликали(техником по избору) на задате теме и изложили радове испред својих учионица.

Носиоци реализације:учитељи и ученици,наставници ликовне културе и ученици.

Активност:Цртање кредама у боји у дворишту школе на тему „Сва деца света су наша планета.“

Носиоци реализације:Учитељи и ученици(од 2.до 4.разреда)

Ученици од 2.до 4.разреда изашли су у двориште и кредама у боји писали поруке деци широм света и цртали на задату тему.

СРЕДА  5.10.2022.

Активност: Постајем члан библиотеке

Носиоци реализације: учитељи 1.разреда, ученици и библиотекарка.

Прваци су по одељењима посетили библиотеку,упознали се са начином рада и учланили се.

Активност: Психолошка радионица: „Шта желим, чему тежим?“ (Одељење 3/4 у 13:10сати)

Носиоци реализације: психолог,педагог, ученици и учитељица.

Психолошкиња и педагог школе одржале су занимљиву психолошку радионицу у одељењу 3/4. Ученици су кроз интересантне игрице вежбали памћење и концентрацију, износили своје жеље и интересовања.

*СПОРТСКИ ДАН

*ЛИТЕРАРНИ ЧАС

Носиоци реализације: Наставници физичког васпитања, наставници српског, енглеског, немачког језика.

Активност: (ученици старијих разреда) Спортски дан; Литерарни час

Наставници физичког су са својим ученицима организовали спортске активности на терену.

Реализован је литерарни час на часу српског и на тему: „Да се мој глас чује…“ Најбољи радови су издвојени и биће награђени књигом!

ЧЕТВРТАК  6.10.2022.

*ПОШТУЈЕМО ПРАВИЛА ЗА ОЧУВАЊЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

*САДИМО ДРВО ПРИЈАТЕЉСТВА И УРЕЂУЈЕМО ШКОЛУ И ШКОЛСКО ДВОРИШТЕ

*ПИТАМО ДИРЕКТОРА ШКОЛЕ

Носиоци реализације: учитељи, ученици, директор.

Активност: (ученици млађих разреда)

Израђени су плакати на тему „Очување животне средине.“ Обављен разговор са ученицима о значају животне средине.

Дрво пријатељства, по традиционалном обичају, посадио је  директор школе Тони Миливојевић са ученицима 1.разреда  у поподневној смени, у 13 сати, у дворишту школе.

Организована је акција уређивања учионица и дворишта.

Директор је у свечаној сали (у преподневној смени,у 9:55сати) примио по неколико представника свих одељења  4.  разреда. Ученици су са директором разговарали о свим актуелним питањима везаним за школу и учење.

*ПОШТУЈЕМО ПРАВИЛА ЗА ОЧУВАЊЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

*ИМАМ ПРАВО НА ОБРАЗОВАЊЕ, ПОРОДИЦУ, СЛОБОДУ МИШЉЕЊА И ИНФОРМИСАЊЕ

Носиоци реализације : одељенске старешине, наставници грађанског васпитања, наставници верске наставе, наставници српског језика, ученици.

Активност: (ученици старијих разреда)

*Емитован едукативни филм Моје право Животна средина

*Обављен разговор на тему.

ПЕТАК  7.10.2022.

Активност: Представа (снимак) „Капетан Џон Пиплфокс“ у извођењу Драмског студија Огледала приказана је ученицима на часовима слободних активности преко пројектора(ученици млађих разреда).

Носиоци реализације: Учитељи и ученици.

Учитељи су са својим ученицима организовали разне игре: „Тајанствени пријатељ“, разне друштвене игре …

Секретар Дечјег савеза

Милена Станковић Смиљковић