Школско такмичење рецитатора „Песниче народа мог“ – смотра рецитатора 2022.

„Попут перја рајске птице песма је оно што нас штити од мраза и обичности.Певамо да не би смо били сами,а нисмо сами када певамо.     Дување у свиралу није свирање него дување.Према томе,није свако писање књижевност,нити је свака птица голуб“ , Боро Капетановић

„ Поезија није само у стиховима:свуда је разливена,око нас је.Погледајте ово дрвеће,ово небо-лепота и живот дишу одасвуд,а где је лепота и живот ту је поезија“,Иван Сергејевич Тургењев

Желимо да верујемо да је тежак период иза нас. Да више никада нећемо бити спутавани и ограничавани да покажемо све што желимо и можемо, све што знамо и умемо. Зато смо пресрећни што ове године организујемо такмичење рецитатора у нашој школи. Вредни такмичари, добили су прилику да наступају и покажу себе у најлепшем светлу.

Мотивисани, храбри, одважни и опчињени, велики и мали рецитатори смењивали су се један за другим говорећи пажљиво биране стихове омиљених песника. И чинило се да су се у сваком стиху пронашли, говорећи о љубави као најчистијем осећању које прожима свако биће. Да, баш та љубав је подједнако инспирисала и оне најмлађе и оне старије. Једни су низали стихове о љубави према мами, тати, школи, другу… Док су они старији говорили стихове о узвраћеној или неузвраћеној љубави своје симпатије,патњи или срећи.

Било је и шаљивих стихова, родољубивих и описних песама.

Свечаном салом шириле су се емоције али и такмичарски дух. Било је право задовољство слушати и гледати природност ,изражајност и сугестивност  дечака и девојчица рецитатора.

Закључак:

Школско такмичење рецитатора одржано је 8.3.2022. у свечаној сали наше школе. Учествовало је укупно 62 такмичара у две узрасне категорије:од 1. до 4. разреда и од 5. до 8.
Стручни жири у саставу:

Јелена Недељковић – наставник српског језика,

Данијела Квас наставник српског језика,

Александра Милосављевић – библиотекар,

Милена Станковић Смиљковић – наставник разредне наставе

имао је тежак задатак али је донео следећу одлуку:

1.Ана Табучић (7.разред) – „Обичним речима речено“, Биљана Станојевић
2.Софија Ракић (6.разред) – „Кажу није то ништа“, Данијела Квас
3.Јана Милинчић (7.разред) – „Песма“, Десанка Максимовић

1.Лара Ђурић(4.разред)-„Димитрије“, Милован Данојлић
2.Доротеа Хаџић (1.разред)-„Супер мама“
3.Дуња Пивац (4.разред)-„Мој тата“ /Симона Гачевић (4.разред)-„Генерале сило љута“

Специјална награда жирија: Софија Пековић(4/4)- „Крвава бајка“, Десанка Максимовић
Жири је похвалио све учеснике такмичења и честитао рецитаторима који су се пласирали на општинско такмичење.

На општинском такмичењу рецитатора 1. место освојила је Ана Табучић,ученица 7.разреда и тиме обезбедила пласман на градско такмичење.

Браво Ана, честитамо!

Ана Табучић 7/7