Најуспешнији српски карате спортиста – Милош Пурић 8/3

Милош Пурић рођен је 04. Марта 2005. године у Београду. Каратеом се бави од своје четврте године,а љубав према овом спорту и вештини пренео му је отац који је бивши државни репрезентативац, а данас Милошев тренер. Милош је од 2016. године носилац мајсторског звања црни појас 1. DAN. За ово звање положио је у Варшави код једног од најцењенијих инструктора Каратеа у свету, јапанца Такајуки Куботе 10. DAN. Милош је од првог разреда ученик ОШ „Милан Ђ. Милићевић“, где је прва четири разреда завршио код изузетног педагога и врсног наставника, гђе Станиславе Радоњић, док је уз његову љубав према спорту имао среће да му од петог разреда старешина буде проф. спорта и физичке културе, наставник Бранислав Алексић. Милош је од првог разреда одличан ученик, а поред изузетних спортских успеха које је постигао у досадашњој спортској каријери награђиван је и на такмичењима из калиграфије и математике.

НАЈЗНАЧАЈНИЈИ СПОРТСКИ УСПЕСИ:

• Шампион Србије од 2012. године у катама и освајач више медаља на Првенствима Србије и у борбама.
  • Шампион Купа Србије у обе дисциплине више пута.
  • Шампион „ЗЛАТНОГ ПОЈАСА“, најпрестижнијег међународног такмичења које се већ 50. година одржава у Чачку.
  • Шампион и вицешампион 2014. године „IKA WORLD CUP“ – Београд.
  • Освајач бронзе у борбама 2016. године „WKF WORLD CUP“ – Умаг.
  • Вицешампион Балкана у катама 2017. године
  • Освајач бронзе у катама 2018. године „WKF WORLD CUP“ – Умаг.

Освајач је великог броја трофеја на престижним такмичењима у земљи и ван ње. Са братом Лазаром који је две године млађи, поносни је власник преко 10 кг медаља и један је од најперспективнијих карате спортиста које Србија има.

Милоша у току Октобра месеца очекује одлазак на највећи планетарни скуп, Светско првенство за кадете и јуниоре које се од 23 до 27. Октобра одржава у Сантјагу, Чиле. Милош ће дати све од себе да достојно репрезентује своју породицу, клуб, државу и школу у конкуренцији дечака рођених од 2003. до 2005. годишта. На Светском првенству један такмичар представља једну државу, па је самим тим и огроман успех Милоша Пурића, јер он на ово такмичење одлази као најуспешнији српски карате спортиста у конкуренцији дечака већ поменутих годишта. Милошев одлазак на Светско првенство помогли су Карате федерација Србије, Карате клуб „Борац“ Чачак и Пенетрон Србија. Милошу на предстојећем такмичењу желимо пуно среће.

Галерију слика погледајте овде