Међународни дан толеранције

Међународни дан толеранције 16. новембар је обележен у нашој школи активностима које су донеле позитивне мисли и осмехе на лица наших ученика. У сарадњи са волонтерима Црвеног крста општине Вождовац ученици четвртог разреда су засадили дрво толеранције у дворишту школе. Дрво ће да расте и да подсећа да треба неговати добре односе и са радошћу заливати сва дешавања у школи као што се дрво залива да би расло и донело пријатну хладовину.
Ученици су у холу школе направили дрво толеранције од посебне хартије а његови листови су испуњени мноштвом порука о значају толеранције, љубави, поштовања, трпељивости, сарадњи, разумевању…. Када ученици бораве у холу школе увек могу да се подсете шта је то добар друг и како бити толерантан.То је поука да толерантна личност је у стању да разуме да постоје схватања која су различита од њених и прихвати их са разумевањем. Обележисмо овај  значајан дан весело, вредно и са пуно ентузијазма који је у овим тешким временима неопходан!
 Светлана Дабетић, социјални радник школе
Галерију слика погледјте овде