Конферeнција „Заједно за другарство“

Ученици шестог и седмог разреда наше школе, уз пратњу вероучитеља Славице Шушњаревић и Небојше Радовановић, присуствовали су на традиционалној конференцији против вршњачког насиља „Заједно за другарство“, у организацији удружења „Друг није мета“ и Министарства просвете, науке и технолошког развоја у Дому омладине, 28. маја 2019. године. Програм конференције осмишљен је тако да сви учесници зајеничким снагама покушају да пронађу одговоре на питања колико је у Србији вршњачко насиље у порасту, како да у одељењу изграде позитивну и пријатељску атосферу, како да се суоче са случајевима вршњачког насиља путем дигиталних техологија, шта могу да ураде како би помогли детету жртви…На коференцији је представљена и бесплатна апликација „Čuvam te“ која омогућава да се само једним кликом затражи хитна помоћ породице и пријатеља и пошаље тачна локација на којој се нлазите. Изабраним контактима шаље се  SMS порука са обавештењем да је пошиљалац у опасности, добија се и географска локација пошиљаоца, како би му се што пре пружила помоћ. Циљ апликације је да се у хитним случајевима добије помоћ од најближих, апликација не може да замени полицију, коју контактирате позивањем броја 192. Овде можете преузети бесплатну апликацију „Čuvam te“

Славица Шушњаревић, вероучитељица

Више слика погледајте овде

Више о конференцији погледајте овде