Тим за безбедност и радионице за ученике

Од почетка другог полугодишта настављен је рад свих у школи на очувању здравља наших ученика и свих запослених.

У првој недељи другог полугодишта одржан је Тим за безбедност како би се донеле одређене мере и појачала здравствена безбедост у школи. План рада се одвијао у три правца.

1. Појачана превенција и едукација свих ученика на тему заштите од болести прљавих руку и избегавања лоших навика. Радионице за млађе разреде су одржали представниц Црвеног крста Вождовца. Предавања за старије разреде на тему заштита од вируса (превасходно нови Корона вирус) одржали су лекари из Завода за заштиту здравља: Др. Катарина Боричић и Др. Ивана Грубор. Ученици су били јако заинтересовани и показали су велику мотивисаност за савете лекара.
  2. Појачана контрола хигијене свих простора у школи. Тоалети, ходници, учионице, школско двориште. Набављена је већа количина свих неопходних средстава за ову сврху. Прочитана је књига обавештења и дата су упуства како и на који начин сачувати хигијену и самим тиме здраве стилове живота. На авету родитеља на ову тему је говорила помоћница директора Слађана Николић и социјални радник школе Светлана Дабетић. Родитељима су подељена упуства које је написао Завод за заштиту здравља Батут, авезана су за превенцију Корона вируса.
  3. Посебна пажња и појачана активност је усмерена на одржавање одељенских заједница на којима су наставници разговарали са ученицима на тему здравља, менталне хигијене и одсуства панике.

Светлана Дабетић, социјални радник

Више слика погледајте овде