Обавештење о упису деце у први разред ОШ ,,Милан Ђ. Милићевић“ у школској 2019/2020. години

Поштовани родитељи,
Упис деце у први разред основне школе почиње 1. априла 2020. године и траје до 31. маја 2020. године.
Моле се родитељи будућих првака који редовно полазе у школу 2020/2021. године а станују на подручју наше школе да што пре обаве упис (почев од 1.априла 2020.) своје деце због великог интересовања за упис ученика у нашу школу.
Школа ће уписивати будуће ученике првог разреда до попуне капацитета школе.
У први разред школске године уписују се деца рођена од 1.03.2013. године до 28.02.2014. године.
Уписују се и деца од шест година до шест година и шест месеци (рођена од 01.03. до 31.08.2014. године), након провере спремности за полазак у школу.
У први разред основне школе уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година. Школа је дужна да, после провере психолошке спремности, упише дете које има пребивалиште на њеном подручју, а може да упише и дете са подручја друге школе, на захтев родитеља, а у складу с просторним могућностима.
Упис деце у први разред врши се код секретара школе. Тестирање детета уписаног у школу врше педагог или психолог школе.

За упис је потребно поднети следећа документа:
1. Потврда од педијатра да је дете здравствено способно (добија се у Дому здравља у коме је здравствени картон детета)
2. Уверење (до издавања Уверења – Потврда) Предшколске установе о похађању предшколског програма (добија се у установи где је дете похађало припремни разред)
3. Приликом уписа треба доставити ЈМБГ детета и ЈМБГ родитеља, односно другог законског заступника обзиром да се матични подаци прибављају преко е-управе/е-уписа за коју су неопходни јединствени матични бројеви детета и једног родитеља.
Продужени боравак се организује по сменама: једне недеље пре подне, а друге недеље после подне.
Уколико дете није примило последњу вакцину и није добило потврду од лекара да је здравствено способно за упис у школу, родитељи могу доћи у школу и пријавтии дете за упис. Исто неће бити тестирано до достављања потрврде када ће се обавити тестирање и упис у школу.
Упис ће се обављати у канцеларији скеретара школе сваког радног дана од 8:30 до 11 часова.
Уписна процедура обавља се у складу са свим законима Републике Србије.

Тони Миливојевић