XXV Дечје васкршње чаролије

Наши ученици су и ове године узели учешће у традиционалној манефестацији осликавања васкршњих јаја, под називом  „Дечје васкршње чаролије“, у уторак, 11. априла 2023. у Конаку кнегиње Љубице. Манифестација се без прекида одржава од 9. априла 1999. године. Организатори манифестације су Црква Св. Марка, Музеј града Београда и Организација Деце Палилула. Покровитељи манифестације су Његова Светост Патријарх српски господин г. Порфирије, Скупштина града Београда и ЊКВ Принц Александар II Карађорђевић. Медијски покровитељ манифестације је РТС.

Присутне предшколце, основце и средњошколце поздравио је Патријарх српски господин г. Порфирије, ЊКВ Принц Александар II Карађорђевић и принцеза Катарина, као и заменица градоначелника града Београда, Весна Видовић.

И ове године „Дечје васкршње чаролије“ посетила је госпођа Сандра Дабић, секретар Одбора за верску наставу Архиепископије београдско-карловачке мр Сандра Дабић.

Ученици који су узели учешће у појединачном осликавању јаја: Ана Перић 2/3, Јаков Јовановић 2/7, Јана Ивковић 4/2, Мања Марцојевић 4/2, Софија Гулан 4/4, Лена Коров 4/4, Софија Милетић 4/4, Нина Милинчић 4/4 и Нина Перић 4/4.

Тим за осликавање великог јајета чиниле су: близнакиње Дуња и Тара Радојичић 4/4 и Мина Себић 4/4.

После осликавања васкршњих јаја посетили смо Саборну Цркву, Цркву Ружицу и капелу Свете Петке.

Славица Шушњаревић, вероучитељ

Галерију слика погледајте овде