„Радозналци“ 4/2

У уторак, 28.маја 2019. године у нашој школи одржана је прва промоција књиге „Радозналци“ ученика 4/2.

ЗБИРКА ДЕЧИЈИХ ПЕСАМА

Припређивач: Драгица Додеровић

-рецензија-

Ова књига је збирка дечијих песама. Песме су настале током четворогодишњег периода раста и развоја једне групе деце, од њихово почетка школовања и поласка  у први разред до краја четвртог разреда основне школе. И ова генерација ученика учитељице Драгице Додеровић завршиће своје четворогодишње школско путовање збирком својих дечијих песама. Ова генерација није изузетак. Свака генерација коју је учитељица Драгица Додеровић извела крунисана је збирком песама које их свртставају у ред деце песника. Збирка је подсетник њиховог четворогодишњег заједничког рада и дружења. Она представља својеврсни споменар који чува успомене на једно време, људе и догађаје. Чува успомемне на рад, труд, креативност и стваралаштво једне јединствене групе деце.

Ова збирка, као и свака до сада представља својеврсну вредност не само за групу деце која ће је имати као материјални доказ и сведочење о једном пероду свог живота, већ и за родитеље, школу и најширу заједницу једног времена. Посебно, ова збирка сведочи о једном ентузијасти, учитељици Драгици Додреовић која је предано пратила живот и рад својих ученика и забележила део њиховог живота у нешто опипљиво, нешто што ће свако од њих имати у својим ручицама када крене на пут даљег школовања.

мр Снежана Милошевић Јешић, учитељица и педагог

Галерију слика погледајте овде