Посета Природњачком музеју – „Пут на месец“

У оквиру еколошке секције и чувара природе, ученици 6. разреда су заједно са наставницама биологије Радмилом Марковић и Љубицом Ивановић Грбић, посетили Природњачки музеј где су имали прилику да виде изложбу „Пут на месец“. Изложба приказује утицај Месеца на разне становнике Земље. Ова комплексна тема обрађена је у четири изложбене целине: О Месецу и Земљи, О Месецу и Земљанима, Истраживања Месеца и Месец у нашим очима.

Месец има значајан утицај на биљни и животињски свет на Земљи, као и на бројне процесе у природи. Биолошки ритмови који прате Месечеве мене, циркалунарни ритмови, утичу на раст, размножавање, исхрану, кретање, оријентацију и понашање многих организама. Део изложбе посвећен је митологији и симболици Месеца у бројним цивилизацијама и културама кроз историју. Ученици су били веома заинтересовани за ову тему.

Вања Радуновић

професор биологије