Обавештење о упису у први разред школске 2021/2022. године

Поштовани родитељи/други законски заступници,

Апликација еЗаказивање ће Вам бити доступна од 22. марта до 28. маја 2021. године, и преко ње ћете моћи да закажете термин за упис и тестирање у нашој основној школи. Уколико родитељ није у могућности да закаже термин електронским путем, потребно је да контактира школу како би запослени у име родитеља заказали термин за тестирање детета у поменутој апликацији.

Овлашћена лица школе су у обавези да до 01. априла 2021. године унесу све примљене захтеве за упис деце у школу која јој територијално не припадају, а које су школе примиле у предвиђеном року. Унос података од стране овлашћених лица школе обавља се због тога што сама апликација еЗаказивање не дозвољава могућност да родитељи будућих првака закажу термин за децу која територијално не припадају нашој основној школи.

Упис ученика у први разред основне школе, у складу са заказаним терминима, обавља се у периоду од 01. априла до 31. маја 2021. године, када ће педагог или психолог извршити тестирање ученика.

Родитељи приликом уписа детета нису у обавези да донесу документа у папирном облику (подаци из матичних књига рођених, евиденције пребивалишта и здравственог информационог система се прибављају по службеној дужности, електронским путем). Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара, биће потребно да га родитељ донесе у школу. Потврде о обављеном обавезном предшколском програму прибављају школе по службеној дужности, али родитељи могу ради скраћења процедуре поменуту потврду донети на дан тестирања детета.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ. Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина могу се поставити на контакт телефон 011/7350-557.

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Документа за преузимање у word формату

Обавештење о упису у први разред школске 2021/2022. године

Информација за родитеље – еЗаказивање термина за упис и тестирање у ОШ